Vždy nervózní trhy nám ukazují, že je možné zvyknout si − s nadsázkou řečeno − i na šibenici. Co na šibenici, i na čím dál temnější stín atomové zbraně v rukou nepředvídatelného diktátora. Den poté, co severokorejský režim poprvé odpálil termonukleární nálož, sice indexy asijských burz klesaly, ale k panice bylo daleko. Samozřejmě že obchodníci s averzí na riziko část akcií prodali a zbavovali se i jihokorejského wonu, což stejně jako růst popularity zlata bylo na křivkách vykreslených na monitorech obchodníků znát, ale výkyv byl menší něž při předchozích severokorejských kouscích. Pokles je totiž vždy i příležitostí pro výhodný nákup, dokonce i v situaci, kdy se žíně držící jaderný Damoklův meč nepříjemně napíná.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru