Podpora zemědělským podnikům by měla být zachována bez ohledu na jejich velikost, hlásá hned první teze materiálu ministerstva zemědělství k budoucí podobě Společné zemědělské politiky. Úřad ministra Jurečky se tak nekompromisně staví proti velké většině zemí Evropské unie. Důvodem je snaha ochránit velké agrokombináty, které v českém zemědělství tradičně dominují.

"Tradičnost" je to samozřejmě pofiderní, ovšem zásadnější je, zda dnešní stav zemědělství je pro Česko tak výhodný, že se za jeho zakonzervování vyplatí bojovat ze všech sil a shánět v Evropě alespoň trochu relevantní spojence. Přitom s velkou pravděpodobností marně.

Česko na rozdíl od většiny států EU trvá na podpoře velkofarem. Unie chce naopak zvýhodnit malé farmáře

V článku se dále dozvíte

  • V souboji o miliardy ze Společné zemědělské politiky kope Jurečkovo ministerstvo za obří agropodniky.
  • Podpora prý nemá záviset na velikosti.
  • Je ale boj o zachování dnešní podoby zemědělství opravdu v národním zájmu?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.