Finanční správa odmítá zveřejnit dokumenty související s likvidací společnosti FAU berním úřadem. Firma přitom minulý týden zbavila daňovou správu mlčenlivosti, aby se média mohla seznámit s okolnostmi takzvaných zajišťovacích příkazů. Berní úředníci je vydali kvůli údajně doměřené dani, následně obchodník s pohonnými hmotami skončil vloni v konkurzu.

Zlikvidovaná firma FAU zažalovala stát kvůli zabaveným penězům, požaduje 92 milionů

Šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček se k tomu, proč odmítá vydat nyní již veřejné dokumenty, nevyjádřil. Mluvčí GFŘ Gabriela Štěpanyová zaslala sdělení, že během týdne finanční správa vydá vlastní prohlášení. "S ohledem na rozsáhlost a složitost spisu je naším cílem popsat případ co nejsrozumitelněji, a předejít tak případným zkreslením a dezinterpretacím," uvedla Štěpanyová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.