Finanční správa odmítá zveřejnit dokumenty související s likvidací společnosti FAU berním úřadem. Firma přitom minulý týden zbavila daňovou správu mlčenlivosti, aby se média mohla seznámit s okolnostmi takzvaných zajišťovacích příkazů. Berní úředníci je vydali kvůli údajně doměřené dani, následně obchodník s pohonnými hmotami skončil vloni v konkurzu.

Zlikvidovaná firma FAU zažalovala stát kvůli zabaveným penězům, požaduje 92 milionů

Šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček se k tomu, proč odmítá vydat nyní již veřejné dokumenty, nevyjádřil. Mluvčí GFŘ Gabriela Štěpanyová zaslala sdělení, že během týdne finanční správa vydá vlastní prohlášení. "S ohledem na rozsáhlost a složitost spisu je naším cílem popsat případ co nejsrozumitelněji, a předejít tak případným zkreslením a dezinterpretacím," uvedla Štěpanyová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru