Mění se něco? Ne. Mantinelem pro severokorejského diktátora Kim Čong-una je něčí smrt. Pokud by při svých testech mezikontinentálních raket nebo nyní zkušebních jaderných výbuších třeba jen nějakým omylem zabil někoho mimo svůj stát, najmě z Japonska nebo Jižní Koreje, dočkal by se s největší pravděpodobností drtivé americké odvety. Pak by bylo na něm, jestli zmáčkne spoušť svých atomových zbraní, které má jistě dobře ukryty, a zpustoší část planety ohněm − a de facto spáchá na svém národu kolektivní sebevraždu.

Kimova nevídaná jaderná kulturistika nás děsí, leč zároveň je jasné, že za nynějších nekrvavých okolností žádná nová válka nevypukne. Proč ale, lze namítnout, si svět, zejména ten demokratický, Kimem tedy nejvíce ohrožovaný, nechává tu kulturistiku líbit?

vše o krizi mezi usa a kldr na jednom místě

V článku se dále dozvíte

  • Severní Korea provedla dosud největší jaderný test.
  • Výbuch způsobil zemětřesení o síle 6,3 stupně na Richterově stupnici.
  • Režim lze v jeho jaderné kulturistice jen těžko zastavit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.