Postavíme nové dálnice, seškrtáme počet ministerstev a zmírníme pravidla pro elektronickou evidenci tržeb, slíbil Andrej Babiš při nedělním představení volebního programu ANO. Předseda strany původně prosazoval nejpřísnější variantu evidence, později se pokusil tlak na podnikatele zmírnit, ale neuspěl. Po volbách to chce strana zkusit znovu, z EET by mohly vypadnout on-line platby, malé vesnické hospody nebo drobní řemeslníci.

"Z povinnosti evidovat tržby vyjmeme fyzické osoby s paušální daní a obratem do pěti set tisíc korun ročně," píše ANO v programu. Výjimka by se mohla týkat řemeslníků, kteří prodávají zboží jen nárazově, třeba na trzích. Na zavedení EET se teprve připravují, zapojit by se měli až v příštím roce, zatím tedy nemuseli investovat do internetu ani nákupu pokladen a tiskáren. Některým z nich, jako kadeřnicím nebo opravářům obuvi, slibuje ANO také snížení DPH z 21 na 10 procent.

V článku se dále dozvíte

  • Hnutí ANO o víkendu představilo program pro říjnové parlamentní volby.
  • Andrej Babiš v něm slibuje zmínění EET ve prospěch e-shopů, drobných řemeslníků a malých hospod.
  • Další voliče chce ANO získat na vyšší platy, nižší daně, levnější pivo a nové dálnice.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.