Před volbami platí "slíbit můžeš všechno". Takže předtím, než se člověk začte do detailů programu, je dobré se podívat na celkový rámec, v němž je nám ten či onen program předkládán, a též na osobu předkladatele. Lze si tak ušetřit mnohá zklamání.

V případě hnutí ANO rámec programu nastiňuje osobně Andrej Babiš: "Je to první a poslední pokus zbavit se nesnesitelné, propracované a zákeřné korupční hydry, která více než dvacet pět let dusí, parazituje a rozkládá celou naši zemi," pravil Babiš při představení programu s názvem "Teď, nebo nikdy".

Velmi impresivní. Jenže počkat, kdopak nám to říká? Není Andrej Babiš náhodou šťastným multimiliardářem? Jakpak se to seběhlo, že on, protikorupční bijec, dosáhl v zemi "rozložené zákeřnou korupční hydrou" tak fenomenálního ekonomického úspěchu? Jakpak to, že nebyl hydrou za těch pětadvacet let, co trpělivě snášel stébélka do svého hnízda, zadušen?

Inu, jsou dvě možnosti: Buď to v Česku není tak hrozné, jak Babiš píše, nebo byl sám zmiňované hydry věrnou součástí... Ať tak nebo tak, v obou případech nás předseda ANO poněkud tahá za nos. A s tímto vědomím se tedy můžeme pustit do čtení jeho programu.

V článku se dále dozvíte

  • Jakpak všechny sliby obsažené v programu ANO zaplatit?
  • Na stránce úspor vidíme jen zmrazení platů poslanců, zrušení paušálních poslaneckých náhrad a snížení počtu ministrů.
  • To potřebné desítky a stovky miliard určitě nevyčaruje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.