Před volbami platí "slíbit můžeš všechno". Takže předtím, než se člověk začte do detailů programu, je dobré se podívat na celkový rámec, v němž je nám ten či onen program předkládán, a též na osobu předkladatele. Lze si tak ušetřit mnohá zklamání.

V případě hnutí ANO rámec programu nastiňuje osobně Andrej Babiš: "Je to první a poslední pokus zbavit se nesnesitelné, propracované a zákeřné korupční hydry, která více než dvacet pět let dusí, parazituje a rozkládá celou naši zemi," pravil Babiš při představení programu s názvem "Teď, nebo nikdy".

Velmi impresivní. Jenže počkat, kdopak nám to říká? Není Andrej Babiš náhodou šťastným multimiliardářem? Jakpak se to seběhlo, že on, protikorupční bijec, dosáhl v zemi "rozložené zákeřnou korupční hydrou" tak fenomenálního ekonomického úspěchu? Jakpak to, že nebyl hydrou za těch pětadvacet let, co trpělivě snášel stébélka do svého hnízda, zadušen?

Inu, jsou dvě možnosti: Buď to v Česku není tak hrozné, jak Babiš píše, nebo byl sám zmiňované hydry věrnou součástí... Ať tak nebo tak, v obou případech nás předseda ANO poněkud tahá za nos. A s tímto vědomím se tedy můžeme pustit do čtení jeho programu.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?