Rastislav Šušol viděl na Svitavsku plné čekárny urologických ambulancí a rozhodl se v regionu otevřít vlastní ordinaci. Podle předepsaného postupu si pronajal prostory, sehnal personál a nakoupil přístroje. Obrátil se na krajský úřad, který jej ve výběrovém řízení doporučil pojišťovnám. Pojišťovny ale jeho žádost zamítly. Všeobecná zdravotní pojišťovna rozhodnutí zdůvodnila tím, že podle jejích statistik je urologické péče na Svitavsku dost a další ordinace není potřeba.

Urolog Šušol je jedním z mnoha neúspěšných žadatelů. Za poslední rok a půl komise pro smluvní vztahy VZP přijala 978 žádostí o smlouvu, vyhověla však jen třetině žadatelů. Dohoda s největší tuzemskou zdravotní pojišťovnou je přitom pro lékaře nejdůležitější, většina menších pojišťoven se rozhoduje právě podle ní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.