Každý šestý člověk v Evropské unii starší 45 let má podle průzkumu Eurostatu nadváhu. Česko přitom patří mezi nejvíce postižené země. Po sedmi letech výzkumu teď přicházejí čeští vědci s látkou, která může časem snížit hrozivý počet lidí trpících obezitou a cukrovkou druhého typu.

Vědci z týmu vedeného Lenkou Maletínskou upravili peptidový hormon, který vysílá lidskému tělu při jídle signál, že by mělo přestat dále jíst. "Přirozeně by to tak mělo fungovat, i když se to moc neděje," říká Martin Fusek z Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.