Víte, kolik potřebujete vyplněných formulářů a razítek, abyste dosáhli na rodičovský příspěvek? Banální otázka by si žádala banální odpověď, která by měla znít: stačí jeden. Bohužel se nacházíme v zemi, kde se otázka na počet formulářů nejvíc blíží otázce, kolik andělů se vejde na špičku jehly, která kdysi sloužila k zesměšnění učení scholastiků. Problém je, že to, co kdysi byla parodie, nyní naprosto zásadním a negativním způsobem zasahuje do života každého obyvatele i každé firmy.

Nejde jen o sociální příspěvky, jejichž vyřízení trvá tak dlouho, že jediný způsob, jak lze všechna razítka sehnat, je mít spoustu volného času, který by se dal bezpochyby využít podstatně účelněji.

Například hledáním lepšího zaměstnání, aby člověk žádné příspěvky nepotřeboval.

Nebo péčí o dítě, které samozřejmě může vyrůstat v pěkném prostředí úřadovny správy sociálního zabezpečení, ale tak nějak cítíme, že by bylo lepší, kdyby bylo venku. A kdyby jeho matka nemusela chodit na úřad po x-té, aby doplnila další potřebný papír, včetně toho, který nejlépe za pomoci kulatého razítka potvrzuje, že dotyčná vůbec existuje.

V článku se dále dozvíte

  • Státní správa produkuje nesrozumitelné a nevyplnitelné formuláře rekordním tempem.
  • Je to důsledek zahušťování zákonů, které si mnohdy protiřečí, ale každý z nich k naplnění potřebuje samostatný formulář či razítko.
  • Volání po adresné přísnosti proti podvodníkům se změnilo v plošný hon na všechny, kteří musí přijít do styku s veřejnou správou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.