Víte, kolik potřebujete vyplněných formulářů a razítek, abyste dosáhli na rodičovský příspěvek? Banální otázka by si žádala banální odpověď, která by měla znít: stačí jeden. Bohužel se nacházíme v zemi, kde se otázka na počet formulářů nejvíc blíží otázce, kolik andělů se vejde na špičku jehly, která kdysi sloužila k zesměšnění učení scholastiků. Problém je, že to, co kdysi byla parodie, nyní naprosto zásadním a negativním způsobem zasahuje do života každého obyvatele i každé firmy.

Nejde jen o sociální příspěvky, jejichž vyřízení trvá tak dlouho, že jediný způsob, jak lze všechna razítka sehnat, je mít spoustu volného času, který by se dal bezpochyby využít podstatně účelněji.

Například hledáním lepšího zaměstnání, aby člověk žádné příspěvky nepotřeboval.

Nebo péčí o dítě, které samozřejmě může vyrůstat v pěkném prostředí úřadovny správy sociálního zabezpečení, ale tak nějak cítíme, že by bylo lepší, kdyby bylo venku. A kdyby jeho matka nemusela chodit na úřad po x-té, aby doplnila další potřebný papír, včetně toho, který nejlépe za pomoci kulatého razítka potvrzuje, že dotyčná vůbec existuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru