Víte, kolik potřebujete vyplněných formulářů a razítek, abyste dosáhli na rodičovský příspěvek? Banální otázka by si žádala banální odpověď, která by měla znít: stačí jeden. Bohužel se nacházíme v zemi, kde se otázka na počet formulářů nejvíc blíží otázce, kolik andělů se vejde na špičku jehly, která kdysi sloužila k zesměšnění učení scholastiků. Problém je, že to, co kdysi byla parodie, nyní naprosto zásadním a negativním způsobem zasahuje do života každého obyvatele i každé firmy.

Nejde jen o sociální příspěvky, jejichž vyřízení trvá tak dlouho, že jediný způsob, jak lze všechna razítka sehnat, je mít spoustu volného času, který by se dal bezpochyby využít podstatně účelněji.

Například hledáním lepšího zaměstnání, aby člověk žádné příspěvky nepotřeboval.

Nebo péčí o dítě, které samozřejmě může vyrůstat v pěkném prostředí úřadovny správy sociálního zabezpečení, ale tak nějak cítíme, že by bylo lepší, kdyby bylo venku. A kdyby jeho matka nemusela chodit na úřad po x-té, aby doplnila další potřebný papír, včetně toho, který nejlépe za pomoci kulatého razítka potvrzuje, že dotyčná vůbec existuje.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?