Svět PC zrychlil po vzoru mobilních telefonů. Zatímco dříve Intel prodával nové generace procesorů po čtyřech letech, poslední dekádu chrlí nové čipy každý rok. Letošní, osmá generace procesorů Core je ale nejzajímavější za dlouhou dobu. Lídr ve výrobě polovodičů totiž musel sáhnout k netradičním řešením a počítat s tím, že platnosti Moorova zákona o neustálém zvyšování výkonu počítačových čipů v čase brání fyzikální zákony.

Jako první Intel odtajnil procesory určené pro nejrozšířenější počítače − tenké notebooky se standardním výkonem, pro něž firma prosadila marketingové označení ultrabook. Nové procesory označené písmenem U se vedle výkonu soustřeďují na nízkou spotřebu. Počítače s těmito čipy mají vydržet 10 hodin přehrávání videa v Ultra HD rozlišení při provozu na baterii.

V článku se dále dozvíte

  • Intel představil nové čipy, které mají výrazně zvýšit výkon počítačů.
  • Špičkový výkon, jejž požadují prodejci, si však vyžádal několik ústupků.
  • Na Intel také tvrdě tlačí konkurence, která ho už nyní dokáže předčit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.