Za úvěry z kreditních karet Češi platí bankám vůbec nejvíc v Evropě. To se ale začíná měnit.

Největší tuzemská banka ČSOB se od září rozhodla razantně snížit úrok. Klienti s nadprůměrnými příjmy budou nově platit 7,9 procenta namísto dosavadních 17,9 procenta.

Jak ukazují předchozí zkušenosti, podobná rozhodnutí vyvolávají na trhu tlak na konkurenci a ta se postupně ke zlevňování služeb přidává. "Když se ČSOB podaří na nižší úrok přilákat dostatečný počet nových klientů, budou obdobně postupovat i další banky a finanční instituce," říká Lukáš Kovanda, hlavní analytik společnosti Cyrrus.

České banky jsou ve srovnání s evropskou konkurencí velmi ziskové a mají prostor na snížení úroků na kreditních kartách. Podle informací HN ostatní banky na českém trhu krok ČSOB pečlivě sledují, a pokud bude úspěšný, přidají se k němu.

V článku se dále dozvíte

  • Drahé úvěry z kreditek pro některé klienty v září skončí.
  • S razantním snížením přichází jako první ČSOB. Prémiovým klientům snižuje úrok ze 17,9 na 7,9 procenta ročně.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru