Digitální technologie, které změnily prakticky všechny oblasti lidské činnosti, přinášejí postupně novinky i do odvětví investování a správy peněz.

V Česku se už letos objeví inovace, která má ambici způsobit revoluci v tom, jak tuzemští střadatelé zhodnocují své peníze.

Pražská investiční skupina Wood & Co. plánuje v říjnu spustit webový portál, přes který budou běžní střadatelé investovat přímo na kapitálovém trhu, například do akcií, snadno, po stokorunách, bez nutnosti trh každodenně sledovat a rozumět jeho výkyvům.

Projekt s názvem Portu.cz je v tuzemsku prvním příkladem inovace označované jako robo advisory. Jde o on-line správu peněz, do které jsou zapojeny počítače a matematické algoritmy. Ty automaticky optimalizují klientovo portfolio a hlídají, aby vlivem tržních propadů nedošlo ke znehodnocení investovaných peněz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Skupina Wood & Co. spouští on-line portál pro investování hlídané počítači.
  • Má ambici nabídnout alternativu investování do podílových fondů.
  • Podobný produkt nabídne drobným investorům jako první na českém trhu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru