Digitální technologie, které změnily prakticky všechny oblasti lidské činnosti, přinášejí postupně novinky i do odvětví investování a správy peněz.

V Česku se už letos objeví inovace, která má ambici způsobit revoluci v tom, jak tuzemští střadatelé zhodnocují své peníze.

Pražská investiční skupina Wood & Co. plánuje v říjnu spustit webový portál, přes který budou běžní střadatelé investovat přímo na kapitálovém trhu, například do akcií, snadno, po stokorunách, bez nutnosti trh každodenně sledovat a rozumět jeho výkyvům.

Projekt s názvem Portu.cz je v tuzemsku prvním příkladem inovace označované jako robo advisory. Jde o on-line správu peněz, do které jsou zapojeny počítače a matematické algoritmy. Ty automaticky optimalizují klientovo portfolio a hlídají, aby vlivem tržních propadů nedošlo ke znehodnocení investovaných peněz.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru