Ve Svatém Mořici jezdím na kole a nehodlám se motat mezi pány politiky. Těmito slovy reagoval Tomáš Pitr na žádost HN, aby komentoval aktuální kauzu kolem firmy FAU, kterou zlikvidoval loňský zásah finanční správy podřízené ministerstvu financí. Do celé aféry Pitra nepřímo zatáhl bývalý ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který na tajně pořízené nahrávce tvrdí, že FAU koupil právě Pitr. Přičemž o majitelích mluví jako "o zločinecké bandě a zm*dech". Firma provozovala sklad paliv v areálu chemičky Precheza, patřící pod Babišem založený koncern Agrofert.

Pitr Babišovy ostré výroky spíše omlouvá. "Jsou to jen takové hospodské kecy, navíc je to sestříhané. To je, jako kdybych se měl vyjadřovat k fotbalovému utkání a viděl z něho sedmnáctou až dvacátou minutu," uvedl pro HN. Tvrdí také, že když šéf ANO mluví o vlastnících FAU, plete si jablka s hruškami. K samotné podstatě kauzy a ke svému vztahu s firmou FAU se nechce vyjadřovat. Z jeho slov lze nicméně vytušit, že je o celé věci poměrně detailně informován, přičemž za vším tuší hlavně "alibismus a hloupost určitých pracovníků finančního úřadu".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.