Problémy se srdcem měl Petr Ton již od svých třiceti let. Do té doby aktivně sportoval, byl nadšeným turistou a strávil dva roky na vojně jako každý zdravý člověk. Postupně se ale jeho stav zhoršoval a poslední roky pro něj byly skutečně kritické. Život mu zachránili lékaři z pražského Institutu pro klinickou a experimentální medicínu (IKEM), když mu při neobvyklé operaci transplantovali zároveň srdce a játra.

Zákrok, který devětapadesátiletý Ton podstoupil na začátku června, byl nevyhnutelný. V důsledku těžkého srdečního selhání se u něj projevila také cirhóza jater. "Bál jsem se tehdy doktorů zeptat, kolik mi zbývá času. Sám jsem ale cítil, že to není na dlouho," vypráví pacient.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.