Počet dětských skupin, které jsou alternativou ke klasickým školkám, se oproti loňsku zdvojnásobil. V 370 skupinách je nyní k dispozici celkem 4600 míst.

Za boomem stojí hlavně štědrá podpora z Evropské unie, která chce ženám pomoci vracet se dříve do práce. Některé matky dnes zůstávají doma déle, než potřebují, protože se jim nedaří umístit dítě do přetížených školek.

Ministerstvo práce a sociálních věcí slibuje z eurofondů do roku 2020 rozdělit dětským skupinám celkem 4,5 miliardy korun. První více než miliardu si zájemci rozebrali téměř okamžitě na konci roku 2015. Další vlnu dotací v podobné výši úřad plánuje vyhlásit v září. Zatím se neví, jestli peníze poputují opět i na vznik skupin, nebo jen na jejich fungování.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.