Střet zájmů mám, ale já ho nezneužívám, slyšeli jsme loni od Andreje Babiše. Slova doplněná o nezbytné "Já jsem do politiky nechtěl" jsou nyní ještě víc na vodě, než když šéf hnutí ANO hájil svůj postup v kauze Čapí hnízdo a na půdě sněmovny popíral řadu svých předchozích prohlášení. Nad Babišem se vznáší nejvážnější možné podezření, takové, které by jeho předchozí aféry odstavilo na druhou kolej.

Slova "naši si klekli na FAU" jsou mezníkem. Pokud se potvrdí, že je spolu s dalšími třaskavými výroky na nahrávce zveřejněné anonymní "skupinou Šuman" pronesl Babiš, jsou jasnou indicií, že mocný politik a miliardář úkoloval finanční správu. V tomto případě dokonce tak, aby poškodila firmu stojící v cestě zájmům holdingu, který tehdy politik ovládal.

V článku se dále dozvíte

  • Podezření, že Andrej Babiš v dobách, kdy šéfoval ministerstvu financí, úkoloval "berňák", je vážné.
  • Obhajoba poukazováním na nejasný původ nahrávek neobstojí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.