Až 750 tisíc uživatelů internetového obchodu Mall.cz muselo čelit ataku neznámé skupiny hackerů. Počítačoví útočníci se nabourali do části uživatelské databáze e-shopu, a mohli se tak dostat ke jménům, heslům a e-mailovým adresám napadených zákazníků obchodu. Platební údaje podle firmy hackeři odcizit nemohli, protože se v klientském centru Mall.cz neukládají.

"Pokud však máte údaje o platební kartě uložené například na jiném e-shopu, kde používáte stejné heslo jako na Mall.cz, doporučujeme ho neprodleně změnit," uvádí internetový obchod na speciálním blogu, jejž kvůli pokusu o hackerský útok zřídil. Podobnou radu blog dává také uživatelům, kteří se stejným heslem jako do e-shopu hlásí také k účtu na Facebooku nebo do svého e-mailu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.