Tohle je jeden z úderů, které se Floydu Mayweatherovi skutečně vyplatily. Za vítězství v nejsledovanějším zápase boxerské historie s Irem Conorem McGregorem inkasoval 400 milionů dolarů. Zkrátka nepřišel ani poražený. McGregor vydržel oproti očekávání celých 10 kol, zůstal na nohou až do technického K. O. a vyneslo mu to přes 200 milionů dolarů.

Experti říkají, že o klasický box ani moc nešlo, koneckonců v duelu boxera a mistra smíšených bojových umění se to ani nedalo čekat. Čtyřicetiletý Mayweather, který se vrátil kvůli zápasu ze sportovního důchodu, v každém případě vyhrál svůj padesátý duel, čímž překonal legendárního Rockyho Marciana a stal se boxerem s nejlepším zápisem v historii.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru