Postavíme stovky až tisíce nových bytů, hlásí velká města České republiky, která se zatím bytového fondu ve velkém vesele zbavovala.

Nové byty mají dát šanci těm, kteří na komerční výstavbu nedosáhnou, především mladým, rodinám s dětmi, důchodcům a lidem s nízkými platy.

Tyto obecní "sociální" byty ovšem nebudou rozhodně určeny pro sociálně nejpotřebnější lidi. Respektive pro ty, kteří by bydlení skutečně potřebovali nejvíc. V ubytovnách a "pod mostem" nyní žije podle odhadů na 200 tisíc lidí, jejichž situaci lze označit za "akutní bytovou nouzi". Ty města rozhodně nechtějí. Naopak, jakmile obce dostaly díky pozměňovacímu návrhu poslance ODS Vladislava Vilímce možnost vytvořit takzvané bezdávkové zóny (místa, kde lidé nesmí pobírat doplatek na bydlení), začaly je vyrábět jako na běžícím pásu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru