Postavíme stovky až tisíce nových bytů, hlásí velká města České republiky, která se zatím bytového fondu ve velkém vesele zbavovala.

Nové byty mají dát šanci těm, kteří na komerční výstavbu nedosáhnou, především mladým, rodinám s dětmi, důchodcům a lidem s nízkými platy.

Tyto obecní "sociální" byty ovšem nebudou rozhodně určeny pro sociálně nejpotřebnější lidi. Respektive pro ty, kteří by bydlení skutečně potřebovali nejvíc. V ubytovnách a "pod mostem" nyní žije podle odhadů na 200 tisíc lidí, jejichž situaci lze označit za "akutní bytovou nouzi". Ty města rozhodně nechtějí. Naopak, jakmile obce dostaly díky pozměňovacímu návrhu poslance ODS Vladislava Vilímce možnost vytvořit takzvané bezdávkové zóny (místa, kde lidé nesmí pobírat doplatek na bydlení), začaly je vyrábět jako na běžícím pásu.

V článku se dále dozvíte

  • Města se chtějí pustit do výstavby sociálních bytů. Tyto byty ale nemají šanci získat ti, kteří jsou v akutní bytové nouzi. Těch se města coby nepřizpůsobivých chtějí zbavit.
  • Postoj politiků nejlíp vyjadřuje program strany Svoboda a přímá demokracie. Ta uvádí, že podporu si zaslouží ti, "kteří vedou řádný život".
  • Pokud by chtěl někdo skutečně pomáhat, dávno by už existoval zákon o sociálním bydlení.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.