Mezi parlamentními stranami není zatím jediná, která by postavila do prezidentských voleb svého kandidáta − a nic nenasvědčuje tomu, že by tak chtěly učinit. Jedna strana ale přesto podle informací HN svého kandidáta usilovně hledá a patrně jej po říjnových volbách do sněmovny představí. Je jí Občanská demokratická strana.

"Jméno vhodného kandidáta oznámíme po volbách," prohlásil předseda ODS Petr Fiala. I když upozornil, že se také může stát, že podpoří nadstranickou osobnost.

Poslankyně ODS Miroslava Němcová nicméně uvedla, že Fiala aktivně jedná s některými lidmi, za které by se ODS postavila.

"Informoval nás, že s některými lidmi mluvil a usilovně kandidáta hledá. Byla bych ráda, kdybychom našli vlastní osobnost, za kterou se postavíme," řekla Němcová. Sama byla mezi těmi, které Fiala oslovil, zda by kandidovali, ale jeho nabídku odmítla. Chce se prý soustředit na parlamentní volby, do kterých jde jako dvojka na kandidátce pro Kraj Vysočina.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.