Před rokem ještě nebylo úplně snadné najít na internetu fotografii miliardáře I Če-jonga, třetího nejbohatšího muže v Jižní Koreji a dědice společnosti Samsung. Na jednom z mála tehdy dostupných snímků se v růžovém svetru usmíval. Nyní sice není problém jeho podobiznu najít, jen se už tolik neusmívá a ležérní svetřík vyměnil za pouta a doprovod policie.

I Če-jong, devětačtyřicetiletý vnuk zakladatele koncernu, se na převzetí rodinného podniku chystal dlouho. Studoval na nejlepších univerzitách, má doktorát z Harvardu. Do podniku nastoupil v roce 1991, za dalších 18 let se stal i jeho místopředsedou. Od roku 2014, kdy jeho otec a dosavadní šéf koncernu prodělal infarkt, firmu de facto řídí. Do nedávné doby tak patřilo k nejzávažnějším obviněním proti dědici technologického koncernu to, že se do vedení dostal díky svému původu, a ne schopnostem.

V článku se dále dozvíte

  • Samsung se nyní musí vypořádat s následky korupční aféry, za kterou byl jeho šéf I Če-jong v pátek odsouzen k pěti letům vězení.
  • Potíže může podle analytika České spořitelny Jana Šumbery způsobit reorganizace uvnitř vrcholného vedení.
  • Pokud se ukáže, že v nekalých praktikách byli namočeni další členové managementu, společnosti to ublíží.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.