Konvenční pohony aut ovzduší především velkých měst nesvědčí. Mnohé metropole nejen ve světě, ale i v Česku proto sázejí na alternativní dopravu. Jednou z cest je elektromobilita. V Londýně, Barceloně, ale třeba i v Hradci Králové se testují ekologicky šetrné elektrobusy s tichým provozem a rychlým dobíjením. Stavět dnes další tramvajové nebo trolejbusové linky je totiž celkem složité a finančně nákladné. Elektrobusy jsou naproti tomu flexibilní a snadno se přizpůsobí trase nebo jízdním pruhům.

Lídr z ocelového města

V Česku je rekordmanem v počtu elektrobusů Třinec. Tamní městskou hromadnou dopravu posílilo na jaře hned deset nových elektrobusů Škoda Perun, které nahradily dosavadní dieselové autobusy. Skoro každý třetí autobus ve městě tak pohání elektřina. "Pořídili jsme je hlavně s ohledem na jejich vliv na životní prostředí," řekla starostka Třince Věra Palkovská.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.