Pro zájemce o hypotéky je to dobrá zpráva. Definitivně padá záměr centrální banky, která chtěla ještě letos na podzim dál omezit dostupnost úvěrů na bydlení. Poslanci se rozhodli, že do konce volebního období se už nebudou zabývat novelou zákona, která měla ČNB dát větší vliv na prodej hypoték.

HN to potvrdil šéf rozpočtového výboru sněmovny Václav Votava (ČSSD). "Shodly se na tom všechny poslanecké kluby. Novela zákona o ČNB by ztížila dostupnost bydlení, zejména pak pro mladé rodiny," řekl poté, co zákonodárci včera rozhodli o programu poslední schůze před říjnovými volbami.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Definitivně padá záměr ČNB, která chtěla ještě letos na podzim dál omezit dostupnost hypoték.
  • Poslanci se rozhodli, že do konce volebního období se už nebudou zabývat novelou zákona, která měla centrální bance dát větší vliv na prodej hypoték.
  • Nové pravomoci centrálních bankéřů bude muset znovu od základu přichystat příští vláda a schválit budoucí parlament.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru