Kritika dovozu zahraničních potravin a podpora tuzemské zemědělské a potravinářské výroby jsou hlavním motivem letošního, čtyřiačtyřicátého ročníku zemědělské výstavy Země živitelka, která probíhá od včerejška do úterý v Českých Budějovicích.

"Evropská unie vyplácí dotace na nevýrobu, nikoliv na výrobu. Mně to připadá jako naprosté zvěrstvo. Dotace máme vyplácet, abychom vyráběli, a ne abychom výrobu zastavovali," řekl prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy. Narážel tím na peníze, které měli z českého rozpočtu a od Evropské unie dostat chovatelé krav jako pomoc při snižování cen mléka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.