Příchod podnikatele Dalibora Dědka ke Starostům a nezávislým v říjnu připomínal tajfun. Známý miliardář oznámil, že STAN daroval miliony korun, začal přes web shánět do hnutí "slušné lidi", přivedl na kandidátku několik nováčků a k završení hektických dnů stanul sám v čele kandidátky pro parlamentní volby v Ústeckém kraji.

Vše nasvědčovalo tomu, že Dědek je ve STAN vítán jako velká posila, která bude patřit mezi špičky tohoto hnutí. Na začátku tohoto týdne se však Dědek od vedení STAN dozvěděl, že hnutí více škodí, než pomáhá, a dohodl se na odchodu z kandidátky. "Ukázali mi sociologické průzkumy, podle kterých není moje aktivita vnímána veřejností tak, jak bychom si přáli," sdělil Dědek HN a navrhl, že své účinkování v hnutí změní. Tedy že už nebude kandidovat do sněmovny. Jak Dědek přiznal, po prvotním zklamání se s novou rolí smířil. "Nebylo jednoduché to přijmout, člověk nerad poslouchá, že něco udělal špatně, byť v dobré víře. Ale jen hlupák by šel cestou, kterou udělá víc škody než užitku," uvedl s tím, že o to více bude STAN podporovat celorepublikově. "V žádném případě v politice nekončím. Když se Dědek do něčeho zakousne, tak se hned tak nevzdá," dodal s úsměvem.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.