S mnohaletým zpožděním odstartoval výběr nového provozovatele mýtného, jehož cena za desetileté fungování může dosáhnout až 29 miliard korun. Ministerstvo dopravy si chce vybrat ty nejlepší, se kterými bude jednat dál. Stát čekal, že o mýtné bude bojovat zhruba sedm firem, nakonec se ale hlásí jen čtyři.

29 miliard

korun plánuje ministerstvo dopravy utratit za deset let provozu nového mýtného systému. Výsledná cena ale může být výrazně nižší. Kapsch si nyní říká zhruba o polovinu.

"Máme čtyři přihlášky od renomovaných firem. Nejpozději do měsíce vyhodnotíme, zda uchazeči splnili požadavky," říká ministr dopravy Dan Ťok.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.