Sdílené ubytování zejména prostřednictvím portálu Airbnb zažívá obrovský boom, který dorazil i do české metropole. Zatímco turisté službu vítají, neboť jim umožňuje výrazně levnější ubytování než v klasických hotelech, některé radnice z růstu popularity tohoto fenoménu radost nemají. Stejně jako rezidenti.

Majitelé pronajímaných bytů by měli městu za každého ubytovaného odvádět poplatek za lázeňský nebo rekreační pobyt. To však řada z nich vůbec nedělá.

Magistrátu tak podle jeho analýzy uniká zhruba 120 milionů korun ročně. Co proti tomu hodlá podniknout? V druhé polovině září spustí na svých webových stránkách kampaň, kde bude informovat o povinnostech, o kterých možná nemá řada pronajímatelů ponětí. Má být podrobným manuálem pro obě strany − jak pro pronajímatele, tak pro turisty.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.