Letní čísla vyhlížejí příznivě jak v meziročním, tak meziměsíčním srovnání − v obou případech je zřetelný pokles počtu uprchlíků přicházejících ze severu Afriky do Evropy. Podle všeho to vypadá, že pozornost, kterou Evropa začala věnovat Libyi a snaze spolupracovat s tamními představiteli v boji proti pašerákům, se vyplácí.

Pokud ale platí, že řešení je třeba hledat tam, odkud se stovky a tisíce lidí vydávají na cestu, nestačí jen udržet nově spuštěnou libyjskou závoru. Protože bude-li dost těch, kteří mají důvod odněkud utíkat, tak se takřka vždy najde cesta. Snad jen za vyšší cenu. Stejně tak neuklidní, že v některých regionech dosud ničených domácími válkami, jako je Sýrie či Irák, se situace tak či onak pozvolna lepší. Protože vznikají a rozšiřují se nová, či lépe řečeno staronová bolavá místa na jih od Sahary.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru