Skončila jedna z nejkratších politických kariér v historii Česka. Byznysmen Dalibor Dědek vydržel na kandidátce STAN v Ústeckém kraji pouhé tři týdny a dodal tak volebnímu heslu STAN "Odvaha převzít odpovědnost" další, tentokrát poněkud komický rozměr. Ale upřímně řečeno: Situace, kdy Dědek dokola říkal "s Babišem by to šlo", zatímco lídr STAN Jan Farský "s Babišem by to nešlo ani náhodou", byla asi neudržitelná. Starostové teď mohou jen doufat, že jim voliči po kotrmelcoidní koalici-nekoalici s KDU odpustí i druhou předvolební komickou epizodu. Jejich šance překročit pětiprocentní hranici pro vstup do sněmovny ale po souboru cviků "Dědek sem, Dědek tam" rozhodně nevzrostly.

jarvis_599efcdd498e42eecde62ffc.jpeg
Byznysmen Dalibor Dědek vydržel na kandidátce STAN pouhé tři týdny. Pak odstoupil.
Foto: ČTK
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru