Při otevření asi nejvýznamnější zemědělské akce u nás, veletrhu Země živitelka, přišel prezident Miloš Zeman s myšlenkou vyřešit problém chybějící vody v krajině obnovou mnoha zaniklých rybníků, které historicky na našem území existovaly. Jde o úvahu nikoliv novou či originální, i když v mnohém atraktivní: zachytíme-li vodu v nádržích, jednoduše nám neodteče a zůstane, kde ji potřebujeme.

Podobný argument se objevuje i při návrzích budovat nové větší či menší přehrady na tuzemských tocích. A není pochyb o tom, že budováním vodních nádrží, zejména drobných, se odtok vody z krajiny zpomalí. Přesto bych v proslovu k zemědělcům od prezidenta očekával něco jiného, nebo alespoň něco více.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru