Zatímco v jiných školách už ladí rozvrhy a připravují se na začátek nového školního roku, soukromá Základní škola Hůrka v Kutné Hoře teprve řeší nákup lavic a správné umístění záchodků, aby je schválila hygiena.

Teprve před dvěma týdny dostali z ministerstva školství zprávu, že i přes původně zamítavé stanovisko jim školu povolují od září otevřít.

"Už jsme s tím vůbec nepočítali. Do budovy musíme investovat kolem milionu korun a to jsme nechtěli udělat v nejistotě, že bychom povolení nakonec nedostali," vysvětluje ředitelka školy Daniela Vodová. Přestože žádost podali do 30. září loňského roku, vydání stanoviska ministerstva se zpožďovalo.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.