Letos poprvé ministerstvo školství přitvrdilo a odmítlo vydat licenci většině nových základních škol, které o ni požádaly. Přitom v minulých letech nebylo její získání prakticky žádný problém. Hlavním důvodem odmítnutí je nesplnění požadavků, novým pak dostatek veřejných škol v okolí. Vzhledem k tomu, že i přes množství nově vzniklých soukromých škol ty veřejné navštěvuje 98 procent dětí, se povolení pro pár zařízení navíc zdá být marginalitou. Takže nakonec proč nevyhovět.

Mnozí z rodičů, kteří čekali na povolení pro novou školu, jsou podle dostupných informací připraveni přejít na pseudodomácí výuku. V podstatě se jejich děti budou učit ve škole, kterou tak jako tak plánovali, jen to bude bez státních peněz i kontroly ze strany ministerstva školství.

Ty, jež dostaly licenci na poslední chvíli po odvolání, finišují s technickou přípravou − děti už ale mají většinou "nasmlouvané" předem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru