Letos poprvé ministerstvo školství přitvrdilo a odmítlo vydat licenci většině nových základních škol, které o ni požádaly. Přitom v minulých letech nebylo její získání prakticky žádný problém. Hlavním důvodem odmítnutí je nesplnění požadavků, novým pak dostatek veřejných škol v okolí. Vzhledem k tomu, že i přes množství nově vzniklých soukromých škol ty veřejné navštěvuje 98 procent dětí, se povolení pro pár zařízení navíc zdá být marginalitou. Takže nakonec proč nevyhovět.

Mnozí z rodičů, kteří čekali na povolení pro novou školu, jsou podle dostupných informací připraveni přejít na pseudodomácí výuku. V podstatě se jejich děti budou učit ve škole, kterou tak jako tak plánovali, jen to bude bez státních peněz i kontroly ze strany ministerstva školství.

Ty, jež dostaly licenci na poslední chvíli po odvolání, finišují s technickou přípravou − děti už ale mají většinou "nasmlouvané" předem.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?