Prezidentské volby se blíží, volit půjdeme už za necelých pět měsíců, termín je stanoven na 12. ledna.

Stále víc tak bije do očí pozoruhodný úkaz: Ani jedna z relevantních politických stran neřekla, zda postaví svého kandidáta. Panuje váhání, převažuje pocit, že to vlastně nemá cenu. Prezident je přitom součástí moci výkonné, mít "svého" prezidenta je výhodné, ať už ve smyslu prosazování vlastní agendy například v zahraniční politice, nebo obecně prosazování hodnot, které ta která strana hájí. Partaje to ale balí dopředu.

A to je zdrcující zpráva o české stranické politice.

V článku se dále dozvíte

  • Strany nestaví vlastní kandidáty, evidentně vůbec nevěří, že by mohly v prezidentské volbě obstát. Tím mimoděk odhalují vlastní prázdnotu.
  • Zřetelně se ukazuje, že nemají žádné skutečné osobnosti, které by intelektem, rozhledem, charismatem nebo mezinárodním renomé přesahovaly umouněnou každodenní politiku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru