Když usedá na pohovku a v šatech olivové barvy pózuje kolegyni na památeční fotku, je zřejmé, že její půvab je stejně osobitý jako charisma přítomných Italů. Ti se na veletrh látek Milano Unica vypravili v oblecích, jaké nebývají k vidění ani v centru města: tuhle se prochází extravagantní kostka, údajně dost svojská i na místní poměry, jinde hrají odstíny velbloudí srsti se světle modrou a vínovým akcentem. Okolí milánského dómu je přitom proslulé výskytem mimořádných elegánů; stačilo by je sundávat z kol a posílat na molo. Na výstavišti jsou však ještě o metu dál a hlavní návrhářka módního domu Blažek je, zdá se, esteticky na svém.

Jana Kuťková, talentovaná mladá žena, která u zavedeného výrobce pánských obleků vede tým designérů právě jeden rok a měsíc, se v mezinárodním prostředí pohybuje přirozeně. Na jednáních se zástupci firem, z nichž některé mají kořeny v 17. století, bedlivě poslouchá, převrací v prstech vzorky tkanin a v její tváři není příliš poznat, jestli ji něco zaujalo či ohromilo. Svou image si hlídá i během rozhovoru: mnoho osobních věcí neprobereme, a pokud přece nějaké, s jejich zveřejněním nakonec nesouhlasí.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?