Hlasem řízený poradce Alexa od Amazonu pomáhá zákazníkům nakoupit. Stačí nadiktovat seznam. Nemusí být ani příliš konkrétní: "Alexo, objednej jídlo pro psa." Osobní on-line asistent si předchozí nákupy pamatuje. "Na základě historie objednávek jsem našla Chuť divočiny pro psy, třicetilibrové balení, cena 53,99 dolaru včetně daně. Chcete ho koupit?" odpoví Alexa.

Dialog zní jako hudba vzdálené budoucnosti, ale hlasem se dá skutečně nakupovat. Zatím tuto službu nabízel jen internetový obchod Amazon. Nyní ale se stejnou možností přichází i americký řetězec Walmart. Spojil se s firmou Google. Jeho zboží tak bude dostupné na serveru Google Express. Zákazník si tak bude moci objednat zboží hlasem pomocí Google asistenta s umělou inteligencí. Společnosti spolupráci oznámily ve středu. 

V článku se dále dozvíte

  • On-line nakupování přes hlasového asistenta nabízel jen internetový obchod Amazon.
  • Nyní ale se stejnou možností přichází i americký řetězec Walmart.
  • Spojil se se společností Google a jeho zboží bude po hlase dostupné na serveru Google Express.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru