Láska bývá slepá a platí to i pro lásku politickou. Živým důkazem je ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který začal vyprávět, že policie, která žádá sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, pracuje na politickou objednávku.

"Jediným možným důvodem pro žádost o vydání, podanou několik týdnů před volbami, může být ovlivnění těchto voleb. V tom má Andrej Babiš nepochybně pravdu," prohlásil ministr Pelikán.

Nemá pro to jediný důkaz, takže se dá opáčit, že jediným možným důvodem, proč to říká, je jeho slepá oddanost Andreji Babišovi.

Jenže celá věc nemá jen anekdotický rozměr, je tu i další rovina, na které už všechny úsměvy tuhnou. Pelikán svými výroky zásadně zpochybnil důvěru ve fungování spravedlnosti v Česku. Jak má nyní kdokoli věřit, že se domůže spravedlnosti, když sám ministr spravedlnosti říká, že trestní stíhání se dá koupit jako houska na krámě? Když ministr tvrdí, že je toto trestní stíhání zmanipulované, proč by nemělo být zmanipulované kterékoli jiné, řekne si kdekdo. Pelikán několika větami naboural důvěru veřejnosti v práci tisíců policistů a také státních zástupců, za které je, mimochodem, ze své pozice odpovědný.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?