Láska bývá slepá a platí to i pro lásku politickou. Živým důkazem je ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který začal vyprávět, že policie, která žádá sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, pracuje na politickou objednávku.

"Jediným možným důvodem pro žádost o vydání, podanou několik týdnů před volbami, může být ovlivnění těchto voleb. V tom má Andrej Babiš nepochybně pravdu," prohlásil ministr Pelikán.

Nemá pro to jediný důkaz, takže se dá opáčit, že jediným možným důvodem, proč to říká, je jeho slepá oddanost Andreji Babišovi.

Jenže celá věc nemá jen anekdotický rozměr, je tu i další rovina, na které už všechny úsměvy tuhnou. Pelikán svými výroky zásadně zpochybnil důvěru ve fungování spravedlnosti v Česku. Jak má nyní kdokoli věřit, že se domůže spravedlnosti, když sám ministr spravedlnosti říká, že trestní stíhání se dá koupit jako houska na krámě? Když ministr tvrdí, že je toto trestní stíhání zmanipulované, proč by nemělo být zmanipulované kterékoli jiné, řekne si kdekdo. Pelikán několika větami naboural důvěru veřejnosti v práci tisíců policistů a také státních zástupců, za které je, mimochodem, ze své pozice odpovědný.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru