Před sněmovní komisi, která od července vyšetřuje úniky z živých vyšetřovacích spisů, nakonec předstoupí i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Po včerejším zasedání komise jej ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) zbavil mlčenlivosti.

Zeman by mohl být důležitým svědkem například ohledně úniků informací v dotační kauze na ministerstvu školství nebo v aféře Nagyová. Pelikán na rozdíl od premiéra a dalších ministrů se zbavením mlčenlivosti dlouho váhal. V minulých týdnech jej kvůli tomu kritizoval mimo jiné předseda vyšetřovací komise Martin Plíšek (TOP 09), který to považoval za obstrukci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.