Oba chodili v Praze na stejnou základní školu. Dnes při svých současných aktivitách Jan Studnička provozuje restauraci v centru metropole, Jan Mottl pak pracuje jako manažer ve velké stavební firmě. Ale oživují přitom legendární, leč trochu pozapomenutou značku obuvi.

Friedrich Leopold Popper začal v Chrudimi s výrobou bot v roce 1893. Tedy dříve než Baťa. Syn židovského podnikatele a průmyslníka, který byl zároveň rakousko-uherským konzulem v Buenos Aires, se soustředil na export. Odbyt pro svou obuv Popper nacházel zejména v Jižní Americe a v Austrálii. V rámci habsburské monarchie šlo svého času zřejmě o největšího výrobce obuvi vůbec. Koncem 30. let minulého století měla společnost na stovku prodejen, zaměstnávala přes dva tisíce lidí. Jako Žid ovšem za války Popper o svůj podnik přišel, jeho majetek získala německá firma Rieker.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru