Oba chodili v Praze na stejnou základní školu. Dnes při svých současných aktivitách Jan Studnička provozuje restauraci v centru metropole, Jan Mottl pak pracuje jako manažer ve velké stavební firmě. Ale oživují přitom legendární, leč trochu pozapomenutou značku obuvi.

Friedrich Leopold Popper začal v Chrudimi s výrobou bot v roce 1893. Tedy dříve než Baťa. Syn židovského podnikatele a průmyslníka, který byl zároveň rakousko-uherským konzulem v Buenos Aires, se soustředil na export. Odbyt pro svou obuv Popper nacházel zejména v Jižní Americe a v Austrálii. V rámci habsburské monarchie šlo svého času zřejmě o největšího výrobce obuvi vůbec. Koncem 30. let minulého století měla společnost na stovku prodejen, zaměstnávala přes dva tisíce lidí. Jako Žid ovšem za války Popper o svůj podnik přišel, jeho majetek získala německá firma Rieker.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.