U iráckého města Madain nedaleko Bagdádu se do třicetimetrové výšky tyčí oblouk Taq Kisra. Dva tisíce let stará památka je pozůstatkem královského paláce města Ktésifón. Na tom, že dosud stojí a přežila i boje mezi iráckou armádou a Islámským státem, má velkou zásluhu česká stavební firma Avers. Po dobytí města Mosul, bašty Islámského státu, se firma těší na zklidnění bezpečnostní situace a další zakázky. A není jediná.

"Situace se začíná stabilizovat. Spousta firem z České republiky v Iráku zase bude chtít působit. Je tam řada příležitostí k podnikání," říká Iráčan Imad Abuklam.

Ten už čtyřicet let žije v Česku a je ředitelem irácké pobočky firmy Avers.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.