Ambice společnosti R2G Rohan získat co nejvyšší podíl v textilce Pegas Nonwovens pokračuje. Firma, kterou ovládá někdejší majitel České gumárenské společnosti Oldřich Šlemr a dvojice zakladatelů Avastu Eduard Kučera a Pavel Baudiš, v pondělí odpoledne oznámila, že aktuálně vlastní 10,8 procenta Pegasu. Akcie nakupovala na volném trhu v minulých dnech. Podle posledních informací byl její podíl ještě před několika dny okolo osmi procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • R2G Rohan kupoval v minulých dnech akcie Pegasu na volném trhu.
  • Společnost podnikatelů Baudiše, Kučery a Šlemra tak postupně posiluje svou pozici v textilce.
  • V dalších dnech bude zřejmější, jestli akcionáři kývnou na dobrovolnou nabídku převzetí, v rámci níž by mohl R2G Rohan ovládnout až sto procent Pegasu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.