Náš svět není vůči teroru bezbranný. Bezpečnostním složkám v evropských státech se díky odposlechům, sdílení informací a i pomoci z lokálních muslimských komunit daří včas odhalovat spoustu islamistů dříve, než udeří. O provázanost policií se dost zasloužil nynější předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který v roce 2015 uvedl do chodu "Evropskou bezpečnostní unii", projekt přeshraniční spolupráce ohledně databází otisků prstů a ostatních informací.

Obvykle se však o úspěších nedozvídáme, neboť těžko v médiích referovat o zločinech, když se nestanou. A navíc jsou policisté dost tajnosnubní ohledně toho, jak na vše přišli, jestli infiltrací, nebo kybernetickou akcí, takže novináři těžko mohou příběh poskládat v nějaké dostatečně detailní formě.

V článku se dále dozvíte

  • Prohloubená spolupráce policií v EU dokáže zabránit mnoha teroristickým útokům.
  • Ale i tak se islamistům daří tu a tam uniknout nástrahám a udeřit, jako teď v Barceloně.
  • Je důležité, abychom v reakci na hrůzu na promenádě La Rambla nezměnili svůj život.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.