Rodinná politika, jak už z názvu vyplývá, by měla být souhrnem opatření státu, který pomáhá vylepšovat život rodičům a dětem. Rodinná politika sestavená českými politiky ovšem připomíná agitku, jak by měli lidé "správně" žít.

Určitě nelze polemizovat s tím, že je lepší, když dítě vyrůstá v kompletní, harmonické rodině, obklopené láskyplnými rodiči, kteří se nehádají. Že to zřejmě není tak jednoduché, ukazuje nejen 45procentní rozvodovost, ale i naši politici: vzpomeňme na rozvod expremiérů pravice Mirka Topolánka či Petra Nečase, který vedl k poněkud bizarnímu pádu vlády. Nebo levice, jako třeba premiéra Bohuslava Sobotky a expremiéra Jiřího Paroubka, který měl zřejmě pocit, že je nedostatečně známý, takže druhý rozvod osobně medializoval kdekoliv, kde dostal prostor, včetně odporných podrobností. Faktem je, že děti expremiérů po rozvodu finančně netrpí. Na rozdíl od dětí rodičů, kteří spoléhají na politiku státu.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?