Rodinná politika, jak už z názvu vyplývá, by měla být souhrnem opatření státu, který pomáhá vylepšovat život rodičům a dětem. Rodinná politika sestavená českými politiky ovšem připomíná agitku, jak by měli lidé "správně" žít.

Určitě nelze polemizovat s tím, že je lepší, když dítě vyrůstá v kompletní, harmonické rodině, obklopené láskyplnými rodiči, kteří se nehádají. Že to zřejmě není tak jednoduché, ukazuje nejen 45procentní rozvodovost, ale i naši politici: vzpomeňme na rozvod expremiérů pravice Mirka Topolánka či Petra Nečase, který vedl k poněkud bizarnímu pádu vlády. Nebo levice, jako třeba premiéra Bohuslava Sobotky a expremiéra Jiřího Paroubka, který měl zřejmě pocit, že je nedostatečně známý, takže druhý rozvod osobně medializoval kdekoliv, kde dostal prostor, včetně odporných podrobností. Faktem je, že děti expremiérů po rozvodu finančně netrpí. Na rozdíl od dětí rodičů, kteří spoléhají na politiku státu.

V článku se dále dozvíte

  • Rodinná politika státu se snaží lidem vnucovat, jak mají správně žít.
  • Politici žádný skutečný dobrý příklad nedávají.
  • Na jediném, co by dávalo smysl - sociální bydlení, dostupné hlídání a plat, ze kterého se dá žít -, se politici shodnout neumí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.