Na tom, že rodina je základ státu, se všechny tři koaliční strany shodnou. Už ne ale na tom, jak má vypadat. Zásadní rozpory v tom, jakou podobu rodiny by měl stát podporovat, nejspíš pohřbí koncepci rodinné politiky, která přes dva roky vznikala na ministerstvu práce a sociálních věcí a v pondělí ji projedná vláda.

Lidovci ministryni práce Michaele Marksové (ČSSD) vyčítají hlavně to, že v koncepci cílí podporu plošně, nikoli primárně na manželství coby ideál rodinného soužití.

"Zásadně odmítáme tvrzení, že všechny podoby rodin jsou stejně prospěšné pro další generaci dětí," napsal Marksové úřad vicepremiéra pro vědu a výzkum a šéfa lidovců Pavla Bělobrádka. Marksová se brání, že podpořit chce především děti, ať žijí v jakýchkoli rodinách. Připomíná, že skoro každé druhé manželství končí rozvodem a téměř polovina dětí se rodí mimo manželství.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.