Amerika se těší na velkou show. Připraví ji dnešní úplné zatmění Slunce, jež se tentokrát odehraje výhradně nad územím Spojených států. Začne v ranních hodinách nad severním Pacifikem a skončí odpoledne na východním pobřeží.

Zájem o tento přírodní úkaz, který lidstvo poprvé zaznamenalo roku 1223, je v USA ohromný. Na trase, po které se bude obrovský stín zvolna sunout − přes 14 států americké unie, Oregonem počínaje a Jižní Karolínou konče −, jsou už všechny pokoje v motelech a dalších zařízeních zcela vyprodány. E-shopy hlásí, že už na skladě nemají žádné sluneční brýle, a policie naléhavě vyzývá, aby řidiči během zatmění neodstavovali svá auta na krajnicích, ale pokračovali v jízdě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.