Už jen pár týdnů zbývá do začátku akademického roku a tisíce vysokoškoláků stále nemají jistotu, kde budou během studií bydlet. Ceny za pronájem bytů prudce vzrostly, pro studenty jsou často nedostupné. A studentské koleje hlásí oproti loňským rokům přetlak zájemců o ubytování.

"Studenti se začali vracet na koleje. Máme k dispozici zhruba 7500 lůžek. Žádostí o ubytování je asi o tisíc více. Ozývají se nám dokonce i jiné univerzity s prosbou, zda bychom neměli kapacitu pro některé jejich studenty," popisuje ředitel Správy účelových zařízení ČVUT Jiří Boháček.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.