Od žádosti policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání uběhl týden. Není jasné, jak se bude případ dál vyvíjet, záleží mimo jiné na poslancích, zda oba k trestnímu stíhání vydají. Ovšem za sedm dní jsme se dozvěděli mnohé o Andreji Babišovi a jeho vnímání politiky, o charakteru jeho politické formace a také o některých jeho voličích. A není to nic moc povzbudivého.

Klíč k poznání, jak Babiš vnímá politiku, leží v jeho tvrzení, že trestní stíhání je pokusem o jeho likvidaci. Předseda nejsilnější politické strany neříká nic jiného, než že policie v Česku nefunguje jako policie demokratického právního státu, ale jako nástroj politické perzekuce oponentů. Zhruba jako StB v osmdesátých letech minulého století. Je to samozřejmě nesmysl. V minulosti jsme sice byli svědky různých podivných trestních stíhání, nesporně docházelo k excesům, ale že by v Česku fungoval systém, ve kterém by bylo možné objednat si něčí politickou likvidaci stejně snadno jako automatickou pračku v e-shopu, to zase ne. To bychom byli někde v Turkmenistánu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru