Manželé Kupcovi si loni v létě koupili na Liberecku nový rodinný dům za 3,6 milionu korun. Na domě bylo nutné udělat poslední drobnější úpravy a fasádu. Když se ale do novostavby nastěhovali, postupně se začaly objevovat vady, o nichž se prodávající nezmínil. Do podkroví zatékalo, do domu foukal skulinou pod vchodovými dveřmi sníh. Kupcovi proto oslovili společnost Zdravá nemovitost s žádostí o pomoc poté, co se k nim realitní makléřka otočila zády. Firma jim během dvou měsíců vyjednala finanční kompenzaci ve výši 416 tisíc korun.

Služby takzvaných inspektorů nemovitostí už v Česku fungují několik let. Lidé si mohou za poplatek nechat odborníky kupovanou nemovitost prověřit předtím, než byt nebo dům zakoupí. Jenže zájem o tuto službu podle firem v oboru neroste stejným tempem jako prodeje nemovitostí. Některé byty se lidé dnes rozhodnou koupit hned při první prohlídce z obavy, že by jim je vyfoukl před nosem někdo jiný. A ačkoliv o rodinné domy je typicky méně zájemců a tlak na rychlost rozhodování je nižší, kupující si za prověrky nejsou moc ochotni zaplatit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.