V posledních měsících se stále častěji dočítáme o úžasných pokrocích v oboru umělé inteligence. Inteligentní systémy již dokážou porazit člověka v jeho vlastních hrách, jednat tak, jak by člověk pravděpodobně nikdy nejednal, nebo třeba zjišťovat z obrovského množství dat souvislosti, na které bychom my, lidé, kvůli své přirozeně omezené kapacitě zpracování informací mozkem nepřišli. Zároveň s těmito zprávami se ale objevují i varování vlivných osobností týkající se rychlého a nepředvídatelného vývoje umělé inteligence, který by mohl pro lidstvo skončit velmi nepříznivě.

Umělá inteligence se sama zdokonalovala, až porazila člověka v počítačové hře. Je to větší hrozba než KLDR, varoval Elon Musk

Poprask nyní vyvolal nedávný komentář Elona Muska na Twitteru, podle nějž je umělá inteligence mnohem nebezpečnější než Severní Korea. Musk, který je sám spoluzakladatelem OpenAI, neziskové organizace pro výzkum bezpečné obecné umělé inteligence, již nějakou dobu volá po regulaci tohoto oboru, protože jej považuje za "největší existenciální hrozbu lidstva". Proti Muskovým názorům se veřejně ohradil zakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg, který obecně vyzdvihuje společenské přínosy umělé inteligence a názory spojující umělou inteligenci s koncem světa považuje za nezodpovědné. A není sám, další jeho požadavek přirovnávají k absurdní snaze regulovat matematiku. Má tedy smysl vytvářet v této oblasti nová právní pravidla?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru