Mnoho generací Fialových jezdilo po poutích už minimálně od devatenáctého století. Patří tak mezi tradiční české "světské" rody. Po roce 1989, když se otevřely hranice, dnes už oba důchodci − Bohumil a Marie Fialovi − vyrazili za živobytím do Německa. "Složitě jsme tam získávali bydlení, zakládali firmu a bojovali o respekt místních," vzpomíná Marie Fialová. "Nakonec jsme se ale uchytili a dnes tam máme možná lepší přátele než tady."

Po jedenácti letech se do Česka vrátili a zábavní atrakce kromě jejich provozování začali sami vyrábět ve firmě Fiala a syn. Dnes se specializují na klasické autodromy, kterých prodají jednotky kusů ročně. Zejména právě do Německa, ale třeba také do Švýcarska nebo Španělska. I v takto malém měřítku jde ovšem o slušný několikamilionový byznys na každé zakázce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Rodina Fialova se svojí firmou Fiala a syn provozuje pouťové atrakce mnoho desetiletí.
  • Nyní už několik let vyrábí autodromy, střelnice a další atrakce.
  • Jejich hlavními odbytovými trhy jsou země západní Evropy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.