Evropské ocelářství čekají další fúze a akvizice, které umožní snížit náklady na výrobu a tím účinněji čelit levné konkurenci. Nejenom z Číny, ale také z Jižní Koreje, Ruska či Ukrajiny.

Poté co společnost ArcelorMittal, světová ocelářská jednička sídlící v Lucembursku, koncem května koupila za 1,8 miliardy eur největší evropskou ocelárnu ILVA v jihoitalském městě Taranto, rýsuje se další důležitá transakce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Evropské ocelářství, které čelí náporu levné zahraniční konkurence, čekají další fúze a akvizice.
  • Schyluje se k propojení ocelářské divize německého koncernu ThyssenKrupp a firmy Tata Steel UK.
  • Všem je jasné, že Evropa musí omezit ocelářské kapacity, ale nikomu se nechce začít, uvádějí experti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru